ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

سوالات متداول

سوالات متداول

(HOCl) یک اسید ضعیف است که به سرعت عامل های مختلف شامل :باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها و سایر ارگانیسم ها راغیرفعال میکند .  همچنین ماکروفاژها در مکانهای فرساینده آتروم عروق کرونر انسان ، میلوپراکسیداز (MPO) ، آنزیمی را تولید می کنند که این انزیم  اسید هیپوکلروز (HOCl) تولید می کند.

اسید هیپوکلروس یک مولکول کلر آزاد با ساختار شیمیایی HOCl است. این گونه غالبا” کلر آزاد در محلول های کلر است که دارای pH کمی اسیدی تا خنثی است.. HOCl اکسید کننده بسیار قوی تری نسبت به هیپوکلریت سدیم (سفید کننده) است. 

نجام خدمات ضدعفونی را از طریق دستگاهها،تکنولوژی ها و روشهای ضدعفونی، با استفاده از تخصص کارشناسان مجری و علمی و بهره گیری از اخرین روشهای علمی و پیشرفته ترین دستگاهها و محلول ها

اسید هیپوکلروس به طور طبیعی توسط گلبول های سفید خون همه پستانداران تولید می شود. و در گلبول های سفید خون برای از بین بردن عوامل بیماری زای میکروبی مهاجم استفاده می شود. 

اسید هیپوکلروس (HOCl) یک مولکول با بار خنثی است. باکتری ها دارای دیواره های سلولی با بار منفی هستند. درست مانند آهن ربا ، مولکول هایی با همان بار همدیگر را دفع می کنند. به عنوان مثال ، مولکول بار منفی سفید کننده (OCl-) توسط دیواره های سلول باکتری دفع می شود. این مورد HOCl نیست که شارژ خنثی داشته باشد. HOCl به راحتی به دیواره سلولهای باکتری نفوذ می کند .  HOCl یا دیواره های سلولی را از بین می برد و باعث از بین رفتن باکتری ها می شود یا از طریق دیواره های سلول وارد می شود و اجزای حیاتی درون باکتری ها را از بین می برد. 

برخلاف بسیاری از مواد شیمیایی بهداشتی دیگر ، اسید هیپوکلروس اثر ضد میکروبی مداومی ندارد. به عبارت دیگر ، هنگامی که بر روی یک سطح قرار گرفت ، با هر میکروب یا ماده آلی در آن سطح واکنش نشان می دهد و سپس بلافاصله غیرفعال می شود. این خوب و بد است. این خوب است زیرا اجازه می دهد بهداشت بدون نیاز به شستشوی بعد از شستشو انجام شود زیرا هیچ ماده شیمیایی سمی در آن باقی نمی ماند عیب این است که باید به طور مداوم اعمال شود. 

اسید هیپوکلروس از طریق فرایندی به نام الکترولیز ساخته می شود. با عبور محلول کلرید سدیم (NaCl) از سلول الکترولیز حاوی آند و کاتد ، آب الکترولیز شده تولید می شود. دو روش الکترولیز متداول برای تولید اسید هیپوکلروس ، الکترولیز سلول غشایی و الکترولیز تک سلول وجود دارد. الکترولیز سلول غشایی یک نمک آب شور را به دو محلول تبدیل می کند ، یک آنولیت بسیار اسیدی اسید هیپوکلروس و یک کاتولیت هیدروکسید سدیم به شدت قلیایی. الکترولیز تک سلولی آب نمک آب نمک را به یک محلول تبدیل می کند ، آنولیتی از اسید هیپوکلروس کمی اسیدی به خنثی. 

کلر ضد عفونی کننده فوق العاده موثری برای غیرفعال سازی باکتری ها است. مطالعه ای که طی دهه 1940 انجام شد ، سطح غیرفعال سازی را به عنوان تابعی از زمان برای E. coli ، Pseudomonas aeruginosa ، Salmonella typhi و Shigella dizenteriae بررسی کرد  (Butterfield et al.، 1943) . نتایج مطالعه نشان داد که HOCl برای غیرفعال سازی این باکتریها از OCl- (یا همان سفید کننده کلر) موثرتر است. این نتایج توسط چندین محقق تأیید شده است که نتیجه گرفتند HOCl 70 تا 80 برابر موثرتر از OCl برای غیرفعال کردن باکتری است  (Culp / Wesner / Culp، 1986) . از سال 1986 ، صدها نشریه وجود دارد که برتری HOCl را نسبت به OCl تأیید می کند  (به دو دلیل ممکن است از OCl م moreثرتر باشد ، دلیل اول این است که دارای بار خنثی است و بنابراین می تواند به راحتی در دیواره های سلولی با بار منفی نفوذ کند. دلیل دوم این است که HOCl پتانسیل اکسیداسیون بسیار بالاتری نسبت به OCl- دارد. 

اسید هیپوکلروس (HOCl) مورد تحقیق قرار گرفته و اثبات شده است که در برابر بسیاری از ویروس ها موثر   است برای بازدید از تحقیقات در مورد ویروس هابه سایت شرکت کیمیاگران طب و بهداشت نوین مراجعه کنید.

بیش از 300 مقاله پژوهشی منتشر شده است که تقریباً همه برنامه ها را پوشش می دهد. که بخشی از مقالات در سایت شرکت کیمیاگران طب و بهداشت نوین وجود دارد

بیشترین کاربردهای تحقیق شده در صنایع غذایی با استفاده از اسید هیپوکلروس برای بهداشت مستقیم مواد غذایی و بهداشت سطوح تماس با مواد غذایی بوده است. سایر کاربردهای تحقیق شده در مراقبت های بهداشتی برای گندزدایی و عقیم سازی تجهیزات ، مراقبت از زخم ها و بهداشت عمومی مراکز بهداشتی و درمانی علیه MRSA و ارگانیسم های تشکیل دهنده اسپور بوده است. علاوه بر این ، تحقیقاتی در صنعت دام ، کشاورزی و تصفیه آب و ضد عفونی انجام شده است. 

بله ، احتمالاً بیشترین تحقیقات در مورد اسید هیپوکلروس روی پاتوژن های میکروبی لیستریا ، سالمونلا و E. coli انجام شده است.   برای استفاده از مقاللت علمی در این خصوص به سایت کیمیاگران طب و بهداشت نوین مراجعه کنید

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0